Eskişehirliyiz.biz Ana Sayfa Eskişehir Apart Yurt Rehberi  
Üye Ol Üye Giriş
Eskişehir Forum Tartışma Platformu
www.eskisehirliyiz.biz
Ana Sayfa      

Forum

>yeni konu aç<  |  forum ana sayfa -- > Genel -- > Politika

>Yanıtla<
>Cevap Yaz
Hayır Demek İçin Çok Neden Var
Yazar Mesaj
point | Offline 15 Ağustos 2010 Pazar 03:15  Hayır Demek İçin Çok Neden Var
Hayır Demek İçin Çok Neden Var

KILIÇDAROĞLU İLE NASIL DALGA GEÇTİLER?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun mitinglerde Anayasa değişikliğinin fındığa, kaysıya ve işsize ne faydası olduğunu sorması, Anadolu'da espri konusu haline geldi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun mitinglerde Anayasa değişikliğinin fındığa, kaysıya ve işsize ne faydası olduğunu sorması, Sivas'taki yerel gazete yazarlarına da ilham kaynağı oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitinglerde Anayasa değişikliğinin fındığa, kaysıya ve işsize ne faydası olduğunu sorması, Sivas'taki yerel gazete yazarlarına da ilham kaynağı oldu. Köşe yazarları, Kılıçdaroğlu'nun mantığıyla Anayasa değişikliğiyle sanatçı Bülent Ersoy'un gebe kalıp kalmayacağını sorarak referandumda oyunun rengini belli etmeye çalışıyor.

Sivas'ta yayın yapan Sivas Postası'nın köşe yazarlarından Celaleddin Tokmak, CHP'nin referandumda neden 'hayır' denmesi gerektiğini anlattığı gerekçeleri esprili bir üslupla eleştirdi. İnternette de dolaşmaya başlayan ve çok fazla yorum alan yazıda Tokmak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Munzur'un yiğidi' diye bahsediyor.

Kılıçdaroğlu'nun Malatya mitinginde "Bu anayasa değişikliği kaysı üreticilerinin sıkıntılarına derman olacak mı? Olmayacaksa 'hayır' demeliyiz' dediğini hatırlatan yazar, hemen ardından bu yazıyı kaleme almaya karar verdiğini açıklıyor. "Evet' demek için tek bir sebep var. O da cuntacının önünün kesilmesi" diyen köşe yazarı Celaleddin Tokmak, yazısını şu şekilde sürdürüyor: "Ama 'hayır' demek için onlarca neden var. Ben de 'hayır' diyenlere tek tek sordum işte nedenleri;

Kart Horoz: Bu Anayasa değişikliği şu anda 77 olan yaşımı yeniden 18'li yıllarıma götürecek mi? Mâdem götürmeyecekse HAYIR.

Kel Mustafa: Bu değişiklik saç dökülmesine engel olacak mı? Olmayacaksa HAYIR.

Kör Battal: Metin ŞENTÜRK'ün görmeyen gözleri ışığa kavuşacak mı? Kavuşmayacaksa HAYIR.

Beynamaz Şaban: Bu anayasa değişikliği Ramazan ayını 7 güne, iftar saatini öğle ezanına çekebilecek mi? Çekemeyecekse HAYIR.

Kıllı Fatma: Bu değişiklik kadınlarda istenmeyen tüylere son verebilecek mi? Veremeyecekse HAYIR.

Ümitsiz Âşık: "Bir kulunu çok sevdim o beni hiç sevmiyor" Bundan sonra da sevmeyecekse HAYIR.

Homo Mesut: Bu anayasa değişikliğinden sonra Bülent ERSOY hamile kalabilecek mi? Kalamayacaksa HAYIR.

Hürmüz: Bu anayasa değişikliği Yeşilçam filmlerinde
Nuri ALÇO'nun kızların gazozuna ilaç katmasını engelleyebilecek mi? Engelleyemeyecekse HAYIR.

Ayşe Teyze: Bu anayasa paketi çamaşır makinelerindeki kireç sorununu çözecek bir madde içeriyor mu? İçermiyorsa HAYIR.

Esir Muttalip: Bu anayasa değişikliği "şimdi bana kaybolan yıllarımı verecek mi?" Vermeyecekse HAYIR.

Evsiz Ahmet: "Odam kireç tutmuyor" Bundan sonra tutacak mı? Tutmayacaksa HAYIR.

Bestekâr Recep Efendi: Bu anayasa değişikliği Erovizyon şarkı yarışmasında birinci olacağımız garanti ediyor mu? Etmiyorsa HAYIR.

Mazlum: Ben, eşek sudan gelinceye kadar dayak yerken, eşeğin gelişini hızlandıracak mı bu değişiklik? Öyleyse HAYIR.

Tembel Mehmet: Bu anayasa değişikliği hababam sınıfını mezun edecek mi? Edemeyecekse HAYIR.

Hâfız Murteza: Bu değişiklikten sonra Kurban Bayramı gene Hac dönemine denk gelecek mi? Gelecekse HAYIR.

İsmini vermek istemeyen bir vatandaş: Bu anayasa değişikliği "Yumurta mı tavuktan çıktı, tavuk mu yumurtadan çıktı" sorusuna cevap verebilecek mi? Öyleyse HAYIR (Horoz'a sormuşlar bu soruyu "Beni ilgilendirmez ben işime bakarım" demiş)

Kahveci Eşref: Bu değişiklik bir fincan kahvenin 40 yıl olan hatırını 50 yıla çıkarabilecek mi? Çıkarmayacaksa HAYIR.

Bülent Ersoy gebe kalmayacaksa,

Bir fincan, kovayı almayacaksa,

Kertenkele suya dalmayacaksa

Hayır, hayır, hayır bin defa hayır……Celâli" 
>Yanıtla<
>Cevap Yaz

online ziyaretçi: 22820
online üye: 0

Telif hakkı saklıdır © 2000-2024 Eskişehir Reklam
Eskişehirliyiz.biz Anasayfa | Giris Sayfan Yap | Sık kullanılanlara ekle| WebMaster Kodu | İletişim  
eskişehir

eskisehir@eskisehirreklam.com