Eskişehirliyiz.biz Ana Sayfa Eskişehir Apart Yurt Rehberi  
Üye Ol Üye Giriş
Eskişehir Forum Tartışma Platformu
www.eskisehirliyiz.biz
Ana Sayfa      

Forum

>yeni konu aç<  |  forum ana sayfa -- > Genel -- > Geyik

>Yanıtla<
>Cevap Yaz
Kılıçdaroğlu’nun Çılgın Ses Kaydı
Yazar Mesaj
point | Offline 28 Nisan 2011 Perşembe 16:44  Kılıçdaroğlu’nun Çılgın Ses Kaydı
Kılıçdaroğlu'nun Çılgın Ses Kaydı

"Kılıçdaroğlu'nun "Kanal İstanbul" hakkındaki açıklamasından birkaç saat evvel yaptığı iddia edilen gizli toplantının ses kaydı..."

Kılıçdaroğlu'nun çılgın ses kaydı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kanal İstanbul" nam-ı diğer "Çılgın Proje" hakkında, "Bizim projelerimizde insan var; AKP'nin projelerinde yok" açıklamasından birkaç saat evvel yaptığı iddia edilen gizli toplantının ses kaydıdır:

KILIÇDAROĞLU: Recep Bey 500 milyar dolar ihracat deyince, biz 600 milyar dolar dedik; kişi başına 25 bin dolar deyince de 31.500 dolara yükselttik. Ama bu "çılgın proje" işi belimizi büktü arkadaşlar! Ne yapacağız?

- Sayın genel başkanım, bundan kolay ne var! Onlar bir tane "Kanal İstanbul" yapacaksa, biz de "Bir buçuk Kanal İstanbul yapacağız" deriz olur biter.

KILIÇDAROĞLU: Biri anladık, da, o buçuk ne oluyor?

- Efendim, gayri milli hasıladaki 31 bin buçuk gibi işte. Ölçtük biçtik, ince eleyip sık dokuduk hesabı.

KILIÇDAROĞLU: İyi de kardeşim, hiç yarım kanal olur mu?

- Sayın genel başkanım, 2 kanal yapacağız dersek hiç inandırıcı olmaz; bir tane yapacağız dersek de AKP'den farkımız kalmaz.

KILIÇDAROĞLU: Ben anlamadım; halk yarım kanala girip geri mi dönecek yahu?

- Neden olmasın başkanım; "Cep Kanal" işte.

KILIÇDAROĞLU: Tamam tamam, uzatma... Başka fikri olan var mı?

- Benim var sayın genel başkanım. AKP İstanbul'un içinden deniz geçiriyorsa, biz de denizin içinden İstanbul geçirelim.

KILIÇDAROĞLU: Ana... Ana... a...

- Lütfen ağzınızı bozmayın.

KILIÇDAROĞLU: Ne alakası var. Hayret ettim; yani nasıl olacak demek istedim.

- Herkese nasıl 600 TL vereceksek aynen öyle başkanım.

KILIÇDAROĞLU: Saçmalamayın lütfen. Biz daha 600 TL maaşa inandıramıyoruz, buna nasıl inandıracağız.

- Projemizi açıklarsak inandıramayız tabii.

KILIÇDAROĞLU: Sorarlarsa ne yanıt vereceğiz peki?

- AKP projemizi çalmasın diye açıklamıyoruz; iktidara gelince nasıl yapacağımızı görürsünüz, deriz.

KILIÇDAROĞLU: Tamam, anlaşıldı. Başka bir önerisi olan var mı?

- Var efendim...

KILIÇDAROĞLU: Buyurun, sizi dinliyorum.

- Sayın genel başkanım, çok açık ve kısa konuşacağım. Biz bu AKP ile proje yarıştıramayız. İyisi mi fabrika ayarlarımıza geri dönelim. Yeni CHP bize uymaz.

KILIÇDAROĞLU: Ana... a...

- Bakınız, sayın genel başkanım, ben diğer arkadaşlara benzemem. Ağzımı bir bozarsam var ya...

KILIÇDAROĞLU: Onu demek istemedim...

- "Ana" dediniz ama!

KILIÇDAROĞLU: Dedim; çünkü fabrika ayarlarına dönelim deyince, ben de "ana rahmine dönme sendromu bu" diyecektim, ağır kaçar düşüncesiyle vazgeçtim.

- Çok düşüncelisiniz başkanım. Teşekkür ederim.

KILIÇDAROĞLU: Rica ederim.

- Sayın genel başkanım, arkadaş doğru söylüyor. Bence de fabrika ayarlarımıza geri dönelim...

KILIÇDAROĞLU: Döneceğiz de ne olacak; zaten oradan geliyoruz!

- En azından konumumuzu muhafaza ederiz. Cumhuriyetin kazanımları, temel değerleri aşındırılıyor deriz. Eski günlerdeki gibi çağdaş uygarlık seviyesinden uzaklaşıyoruz deriz. Karşıdevrim deriz, irtica deriz. Laikliğe kaptırıp gideriz yani.

KILIÇDAROĞLU: Ama halk artık projeye oy veriyor arkadaşlar.

- O zaman kendi öz projelerimize dönelim; "Köykent" diyelim...

KILIÇDAROĞLU: "Kanal İstanbul" projesinin karşısına Ecevit'in "Köykent" projesi ile mi çıkacağız yani?

- Kanal manal bahane; AKP vatanı parsel parsel emperyalistlere satacak diyelim. Vatan bir bütündür parçalanamaz diyelim...

KILIÇDAROĞLU: Arkadaşım bunlar "Eski CHP" söylemi, biz artık "Yeni CHP"yiz.

- İyi o zaman, madem "Yeni CHP"yiz, "Kanal İstanbul" tam olarak nerden geçecek öğrenelim de, arsa falan kapatalım.

KILIÇDAROĞLU: Ana... a...ana... a... ana... a...

Salih Tuna

>Yanıtla<
>Cevap Yaz

online ziyaretçi: 19907
online üye: 0

Telif hakkı saklıdır © 2000-2024 Eskişehir Reklam
Eskişehirliyiz.biz Anasayfa | Giris Sayfan Yap | Sık kullanılanlara ekle| WebMaster Kodu | İletişim  
eskişehir

eskisehir@eskisehirreklam.com