Eskişehirliyiz.biz Ana Sayfa Eskişehir Apart Yurt Rehberi  
Üye Ol Üye Giriş
Eskişehir Forum Tartışma Platformu
www.eskisehirliyiz.biz
Ana Sayfa      

Forum

>yeni konu aç<  |  forum ana sayfa -- > Genel -- > Geyik

>Yanıtla<
>Cevap Yaz
Kılıçdaroğlunun yeni lakabı :)
Yazar Mesaj
point | Offline 19 Mayıs 2011 Perşembe 00:25  Kılıçdaroğlunun yeni lakabı :)
Çorumlular'dan Kılıçdaroğlu'na yeni lakap

Başbakan Erdoğan'ın ziyareti öncesinde Çorum'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Teyo Emmi"li gönderme yapıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çorum ziyareti öncesi ilginç bir olay yaşandı. Miting alanına "Benim Adım Teyo Kemal, ben de yalan da çok hilaf da çok" yazı bir pankart asıldı. Bir süre miting alanında asılı kalan dev pankart, daha sonra partililer tarafından Başbakan Erdoğan şehre gelmeden indirildi.

Yazar Mesaj
point | Offline 19 Mayıs 2011 Perşembe 00:30  Kılıçdaroğlu’nun Muhteşem U Dönüşleri?
Kılıçdaroğlu'nun Muhteşem U Dönüşleri?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son U dönüşü diğer yaptıklarının hepsini unutturdu.

Aday değilim deyip aday olması, referandum öncesi Tunceli'de Genel Af vaadinde bulunması ama Ankara'ya gelince vazgeçmesi, havuzlu villa olayı, çarşaf liste sözü verip blok liste yapması...

Bunlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun muhteşem U dönüşlerinden birkaç tanesi.

Ama son U dönüşü ya da çark etmesi hepsini solladı diyebiliriz.

Yüzüne başka söyledi arkasından başka...

Kılıçdaroğlu miting meydanlarında aralarında Kürşat Tüzmen'in de olduğu bazı bakanların yolsuzluk yaptığını iddia etti. O bakanların arkasından atıp tuttu. Burada bir not düşelim. İddia ettiği bakanların hepsi AKP tarafından yeniden aday gösterilmedi. Yani seçimlerden sonra o kişiler için Kemal Bey mahkemeye başvurabilir. Çünkü artık dokunulmazlıkları olmayacak.

Tekrar konuya dönersek, Kürşat Tüzmen'le önceki gün TOBB Genel Kurulu'nda karşılaştı Kılıçdaroğlu. Tüzmen, bana bir lafın varsa yüzüme söyle dedi kameralar karşısında.

Miting meydanlarında kükreyen kılıçdaroğlu Tüzmen'e şu yanıtı verdi: "Lafım size değil. Ben sizi dürüst biri olarak biliyorum"

Çarkeden Kılıçdaroğlu dün Ordu mitinginde "lafım sana değil" dediği Kürşat Tüzmen'i yine yolsuzluk yapmakla suçladı. Üstelik bununla yetinmeyip Kürşat Tüzmen'le ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi bunlar geliyorlar, bana diyorlar ki 'Ne olursun Kemal Bey, bizim dürüst olduğumuzu sen söyle.' Böyle şey olur mu?"

Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri üzeri Mersin'de bulunan Tüzmen'e hatırlatılınca Kürşat Tüzmen,

"Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına gülüyorum. Dünkü konuşmalarımız herkesin gözü önünde cereyan etti, tüm Türkiye şahit. Demek ki, (yenilen pehlivan güreşe doymazmış)" dedi.

Evet, 48 saat içinde Kılıçdaroğlu, defalarca çark etti. Burada şunu hatırlatmakta fayda var.

Kılıçdaroğlu siyasette "dosyaları açıklıyorum" cümlesi ile tanındı ama o dosyaların hiçbirisi mahkemeye intikal etmedi. Türkiye'de siyasetin temizlenmesi için şimdi önünde bir fırsat var. Yolsuzlukla suçladığı AKP'li bakanları seçimlerden sonra mahkemeye versin... Nasıl olsa dokunulmazlıkları da yok.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun MUHTEŞEM U DÖNÜŞLERİNDEN BİR DEMET...

ÖNCE ADAY DEĞİLİM DEDİ

Kılıçdaroğlu'nin ilk çarkı, Dersim katliamını öven Onur Öymen'i önce istifaya çağırması, Baykal'ın uyarısı üzerine ise çağrısından vazgeçmesi oldu. Baykal kasetle sarsılınca genel başkanlığa aday olmayacağını açıklamış fakat ertesi gün aday olmuştu.

GENEL AF VAADİ

Genel başkanlığının ilk günlerinde Radikal'e "Türbanı biz çözeceğiz" açıklamasını yaptı. CHP'nin ulusalcı kanadından tepki alınca gazeteyi tekzip etti. Referandum sürecinde Tunceli'de genel af vaat etti. Affın PKK'lıları kapsayacağı ortaya çıkınca "Genel af yok" açıklamasını yaptı.

27 NİSAN KOMPLOSU

Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı kaleme alınan 27 Nisan bildirisinin Erdoğan ve dönemin Genelkurmay Başkanı Büyükanıt işbirliğiyle hazırlandığını bile öne sürdü. Tepki alınca, "Elimde bilgi yok. Kendi yorumum" sözleriyle kendini savundu.

ÇARŞAF MI BLOK MU

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 29 Ekim resepsiyonuna katılacağına katılarak tabuları yıkacağı sinyalini verdi. Resepsiyona katılmaktan vazgeçti. Partide Önder Sav ve adamlarını tasfiye için olağanüstü kurultaya gitme kararı alınca yönetimin çarşaf listeyle oluşacağı sözünü verdi. Fakat kurultayda delegelerin karşısına blok liste ile çıktı. Böylece Sav'ın adamları listeyi delemediler. TSK İç Hizmetler Kanunu'nun 35. maddesinin kaldırılmasına yönelik teklifte bulanan CHP bundan da geri adım attı.

HAVUZLU VİLLASI ÇIKTI

"Benim havuzlu villam" yok diyerek Başbakan'a yüklenen Kılıçdaroğlu'nun havuzlu yazlığı ortaya çıktı. 'Halk adamı' olarak kurultaya 500 liralık Etro gömlekle geldi. "Kazandığım parayla ödedim" diye kendini savundu, fatura başkasının adına çıktı.

Sahte mail ile Yazıcı'yı suçladı

Kılıçdaroğlu, bir bakanın yeğenine torpil için ÖSYM'ye mail attığını iddia etti. Fakat ÖSYM Başkanı Ali Demir'e gönderilen e-mailin Devlet Bakanı Hayati Yazıcı adına düzenlenmiş sahte bir hesap olduğu ortaya çıktı. Yazıcı ise bir yeğeni bile olmadığın açıkladı. Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'i yolsuzluk yapan isimler arasında saydı. Önceki gün TOBB'da Tüzmen'le karşılaşınca "Lafım sana değil, seni dürüst bilirim" diyerek geri adım attı.

>Yanıtla<
>Cevap Yaz

online ziyaretçi: 34599
online üye: 0

Telif hakkı saklıdır © 2000-2024 Eskişehir Reklam
Eskişehirliyiz.biz Anasayfa | Giris Sayfan Yap | Sık kullanılanlara ekle| WebMaster Kodu | İletişim  
eskişehir

eskisehir@eskisehirreklam.com